Sadece Aşıklar Hayatta Kalır

only-lovers-7

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır Filmin Konusu: Değeri bir türlü anlaşılamamış olan JimJarmusch’un şimdilik en son çalışması olan Sadece Aşıklar Hayatta Kalır filmi 2014 şubatında izleyicilerle buluşuyor.

Konu itibariyle gayet popüler bir konu işlenmiş olsa da oyuncuların kalitesiyle ergen vampir filmlerinden ayrılmaktadır.Başroldeki karakterlerimiz kendi türleri arasından dışlanmış olan bir çift vampirdir. Bu çiftin isimleri Adam ve Eve’dır (yazar burada Adem ve Havva’ya atıfta bulunmaktadır).

Bu vampir çiftimizin uzun zamanlardan beridir süre gelen bir ilişkileri vardır ayrılıklar ve bu ayrılıkların sonunda tekrar evlilikler gerçekleştirmişlerdir. Bu ayrılık dönemlerinin en sonuncusundaEve Adam’ı ziyaret eder fakat bu ziyaret esnasında daha önceden de olan bir olay yaşanır ve aniden Eve’nin kardeşi Ava ortaya çıkar. Ava pek de olgun olmayan dilediği gibi davranan ve hareketlerinin sonuçlarını da pek önemsemeyen ben merkezcil bir yapıya sahiptir.

Adam ile Eve’de bunun farkındadır ve yakın zamanda olacaklar hakkında az çok fikre sahiptir. Bundan dolayı Ava’ya gene de zarar gelsin istemedikleri için onu korumaya karar verirler zaman içerisinde bu durum ikisinin de benliğine işleyecektir…

Leave a reply